648 anunturi gratuite adaugate in ultimele 48 de ore

SUDOR MIG-MAG (135)

Introdus de 72 zile, 09:22 de persoana juridica Infomunca 0770739390 din Apahida
- 25 vizualizari pentru acest anunt -
SALARIU: 3.000 RON
Localitate: Apahida
Domeniu: Constructii-Instalatii-Amenajari

InfoMunca recrutează sudori MIG-MAG cu experiență de minim 6 luni pentru o companie care se ocupă cu fabricarea de părți componente ale structurilor metalice și construcții metalice.
Se va susține o probă de lucru la interviu (sudură liniară și circulară).
Salarizarea variază între 2800-3200 lei/net (în funcție de experiență) cu posibilitatea de mărire.
Program: 07:00 - 15:00

Cerinte
Ansamblarea reperelor și realizarea prin sudura de legături nedemontabile între două sau mai multe piese metalice, conform planurilor tehnice, aferente proiectelor în derulare.

Atribuții și responsabilități principale:

- pregătirea și verificarea aparatelor de sudură
- reglarea în mod optim a parametrilor de sudură, în concordanță cu proiectele la care lucrează
- instalarea postului propriu de lucru (manipulare echipamente, branșamente, adaptări mecanice, …)
- realizarea de mici operațiuni de întreținere
- curățarea și controlarea părților componente de eventualele defecte, impurități, dacă este necesar
- poziționarea, centrarea și fixarea piesele în scopul punctării lor
- poziționarea și fixarea subansamblelor pentru realizarea sudurilor
- realizarea sudurii semi-automate MIG-MAG (procedeu 135), suduri single-pass și multi-pass, conform dosarului de producție - a indicațiilor și coordonatelor de sudură din plan
- controlarea pieselor finite
- realizarea operațiunilor de auto-control – valoarea cordonului de sudură, conformitatea vizuală, verificarea existenței tuturor sudurilor necesare
- recunoașterea defectele de sudură
- cunoașterea cauzelor și modurilor de remediere a defectelor tip întalnite
- cunoașterea regulilor de securitate aferente procedeelor de sudură
- ajustarea sudurilor neconforme, îndepărtarea stropilor de sudură și bavuri
- organizare spațiu atelier, ajutarea echipei pentru o bună desfășurare a activității
- ambalarea pieselor pe palet sau container

Salariu:
3.000 RON
Contacteaza proprietar:
sau 0770739390
Raporteaza abuz
Trimite unui prieten

Contabilitate completa

Servicii la standarde internationale! Afla oferta personalizata acum!

www.e-contabilitate.com

Infiintari firma

Consultanta infiintari firme si PFA la cel mai mic pret

www.e-infiintari-firme.ro